HISTORIA SZKOŁY PIELĘGNIARSKIEJ W KIELCACH - SPRZEDAŻ WYDAWNICTWA UNIWERSYTETU JANA KOCHANOWASKIEGO W KIELCACH

2019 12 06 064922

Aleksandra Cieślik, Aleksandra Słopiecka, Irena Wołowska, Dorota Kozieł (red.), Historia szkoły pielęgniarskiej w Kielcach, 2019, 404 s. cena 63,00 zł.

Tematem publikacji jest historia kształcenia pielęgniarek w Kielcach, która obejmuje powstanie i funkcjonowanie czterech szkół pielęgniarskich. W poszczególnych rozdziałach monografii opisano działalność Państwowej Szkoły Pielęgniarstwa w Kielcach, Państwowego Czteroletniego Liceum Pielęgniarstwa w Kielcach, Liceum Medycznego w Kielcach oraz Medycznego Studium Zawodowego w Kielcach.

W książce zaprezentowano podstawy prawno-organizacyjne działalności wymienionych placówek, warunki lokalowe i materialne oraz działalność nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących, zawodowych i praktycznej nauki zawodu. Ponadto przedstawiono sylwetki kadry kierowniczej oraz dyrektorów szkół, którzy przyczynili się do rozwoju kształcenia pielęgniarek w Kielcach i województwie kieleckim. W monografii zamieszczone są liczne zdjęcia dokumentujące wydarzenia realizowanego procesu dydaktyczno-wychowawczego i okolicznościowych uroczystości kulturalno-oświatowych. Publikacja skierowana jest do osób zainteresowanych problematyką kształcenia pielęgniarek w Kielcach obejmującego okres drugiej połowy XX wieku.

Szczegółowe informacje dotyczące sprzedaży książki zamieszczone są na stronie internetowej Wydawnictwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach w zakładce zamówienia.

Zamówienie można zrealizować przez sklep internetowy

(link: https://kupksiazke.ujk.edu.pl ), listownie lub pocztą elektroniczną. Zamówienia realizowane są w ciągu 14 dni.

Przy sprzedaży wysyłkowej doliczany jest koszt opłaty pocztowej.

Książkę można kupić osobiście w Wydawnictwie.