Pielęgniarki i Położne zainteresowane udziałem w bezpłatnych szkoleniach, które będą realizowane w 2022/2023 proszone są o kontakt ze ŚIPiP pod numerem telefonu 41/3002662

Poniżej wskazujemy kursy, które będą przedmiotem projektu. Można wybrać jeden kurs.

1. Kurs specjalistyczny w zakresie opieki nad pacjentem w trakcie choroby COVID-19 oraz po jej przebyciu ( np. terapie w trakcie przebiegu COVID-19 , rehabilitacja po COVID-19 ).
  2. Kurs specjalistyczny w zakresie opieki nad pacjentem z chorobami zakaźnymi( szczególnie niebezpiecznymi i wysoce zakaźnymi )
  3. Kurs specjalistyczny w zakresie opieki nad pacjentem wymagającym wysokoprzepływowej terapii tlenem.
  4. Kurs specjalistyczny w zakresie pielęgnowania pacjenta dorosłego wentylowanego mechanicznie.
  5. Kurs specjalistyczny w zakresie komunikacji interpersonalnej w pielęgniarstwie.
  6. Kurs specjalistyczny w zakresie wywiad i badanie fizykalne.
  7. Kurs specjalistyczny w zakresie resuscytacji krążeniowo oddechowej noworodka.
  8. Kurs specjalistyczny w zakresie resuscytacji krążeniowo oddechowej.
  9. Kurs specjalistyczny w zakresie wykonywania i interpretacji zapisu elektrokardiograficznego u dorosłych.
  10. Kurs specjalistyczny w zakresie wsparcia psychologicznego dla pacjenta i ich rodzin.
  11. Kurs specjalistyczny w zakresie pielęgniarstwa pulmonologicznego.
  12. Kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa kardiologicznego ( z poszerzonym modułem opieki nad pacjentem z chorobą COVID19 ).
  13. Kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa neurologicznego ( z poszerzonym modułem opieki nad pacjentem z chorobą COVID19 ).
  14. Kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego ( z poszerzonym modułem opieki nad pacjentem z chorobą COVID19 ).
  15. Kurs specjalistyczny w zakresie monitorowania dobrostanu płodu w czasie ciąży i podczas porodu ( z poszerzonym modułem wykonanie i interpretacja USG ).
  16. Kurs specjalistyczny w zakresie edukacji w chorobach układu krążenia.

Projekt szkoleniowy przewiduje atrakcyjne gadżety oraz usługę cateringową. Przewiduje się prowadzenie kursów na terenie danego zakładu pracy lub powiatu. Forma zajęć hybrydowa.

Programy kursów opracowane będą przez Centrum Kształcenia Podyplomowego w Warszawie i będzie obowiązek logowania się za pośrednictwem SMK podobnie jak w przypadku pozostałych form kształcenia podyplomowego.