XXII Ogólnopolski Zjazd Szkół Rodzenia
Od Czwartek 29 Wrzesień 2022 -  08:00
Do Niedziela 02 Październik 2022 - 17:00

XXII Ogólnopolski Zjazd Szkół Rodzenia
ZAKOPANE, 29 września - 2 października 2022Gość specjalny dr hab. n. o zdr. Grażyna Iwanowicz-Palus
Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Kierownik Katedry i Zakładu Rozwoju Położnictwa

PROGRAM:

• Opieka nad kobieta w okresie okołoporodowym w sytuacjach szczególnych
  • Uroginekologia w położnictwie.  Wybrane zagadnienia
  • Opieka położnicza w wybranych krajach
  • Różnica w przyjmowaniu porodów w szpitalu i w domu Doświadczenia położnej
  • Emocje w ciąży i połogu
  • Profilaktyka raka piersi, również w ciąży i okresie karmienia. Najnowsze doniesienia. Praktyczny warsztat, praca na fantomach
  • Zarządzanie konfliktem
  • Czy aromaterapia jest bezpieczna w ciąży? Co można stosować, czego należy unikać i jakie mogą być konsekwencje aromaterapii błędnie stosowanej szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży. Najnowsze publikacje naukowe.

PROWADZĄCY :
dr n. med. Monika Przestrzelska, położna, pielęgniarka, nauczyciel akademicki na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katedrze Ginekologii i Położnictwa  Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, absolwentka studiów podyplomowych Seksuologia Kliniczna.

dr Jolanta Olszewska, Adiunkt - Kierownik Kierunku Położnictwo, Zakład Pielęgniarstwa Położniczo-Ginekologicznego Gdański Uniwersytet Medyczny, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Pielęgniarstwa Ginekologicznego i Położniczego.

dr n. med. Paweł Szymanowski, Prezes Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego i Kierownik Kliniki Ginekologii i Uroginekologii, Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Specjalizuje się w ginekologii małoinwazyjnej, a w szczególności w operacyjnym leczeniu nietrzymania moczu oraz rekonstrukcji dna miednicy.

Agnieszka Karpińska, położna, specjalista pielęgniarstwa neonatologicznego, ratownik medyczny.

Anna Stolaś, psycholog, położna Zespół Psychologów, Ginekologiczno-Położbiczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Joanna Woźniak, położna, instruktor profilaktyki raka piersi, pedagog promocji zdrowia.

Marcin Wanke, trener komunikacji interpersonalnej, andragog.

Anna Osińska, pedagog, propagator wiedzy dotyczącej holistycznego spojrzenia na zdrowie. Śmiechoterapeuta, właściciel firmy szkoleniowej.

Program szkolenia, formularz zgłoszeniowy oraz informacje organizacyjne dostępne na naszej stronie internetowej www.pce.com.pl lub kliknij TUTAJ.

Pozdrawiamy,
Zespół Polskiego Centrum Edukacji